مشکلات چشم که باید آن ها را بشناسید

تاری دید، لکه های شبکیه، تابش خیره کننده نور در شب و نورهای چشمک زن – اینها مشکلات چشم هستند. هر یک می تواند یک ناراحتی بی ضرر یا نشانه اولیه بیماری باشد. اما فهمیدن تفاوت آنها آسان نیست. این یک مقاله برای بالا بردن اطلاعات شماست و بهتر است در صورت مشاهده هرگونه تغییر در بینایی، فوراً به پزشک چشم خود مراجعه کنید.

تصویر تست کوررنگی و مشکلات چشم

آزمون کوررنگی

دوست دارید مشکلات چشم در هنگام کوررنگی را بدانید؟ این تصویر را به دقت ببینید. کدام شماره را در سمت چپ مشاهده می کنید؟ اگر “3” باشد، احتمالاً بینایی رنگی عادی دارید. اگر “5” می بینید، ممکن است کور رنگ باشید. پانل وسط عدم کمی کور رنگی را نشان می دهد. کوری کامل رنگ، که نادر است، در سمت راست مشاهده می شود. هیچ شماره ای قابل مشاهده نیست عینک رنگی ممکن است به شما در بهتر دیدن کمک کند.
نزدیک بینی
اگر چیزهایی که در فاصله نسبتا دوری از شما قرار دارند، برایتان مبهم به نظر می رسند. پزشکان این مساله را نزدیک بینی می نامند. اگر:

یکی یا والدین شما این مساله را دارند
شما بسیاری از فرآیند خواندن را از نزدیک انجام می دهید
نزدیک بینی می تواند رانندگی، بازی ورزشی یا دیدن تخته سیاه یا تلویزیون را سخت تر کند. علائم آن شامل تاری دید و خستگی است. برای اصلاح آن، می توانید در بعضی موارد عینک داشته باشید و یا جراحی کنید. البته برای انتخاب هریک ازین روش ها باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

دوربینی

بیشتر افراد با دوراندیشی خفیف متولد می شوند و در کودکی خوب می شوند. اما اگر این مساله رفع نشود و ادامه یابد، شما می توانید اشیاء دور را به خوبی مشاهده کنید، اما کتاب ها، بافندگی و سایر اشیاء نزدیک برایتان تار هستند. این مشکل در خانواده ها وجود دارد. علائم این بیماری شامل مشکل خواندن، تاری دید در شب، چشم درد و سردرد است. برای درمان آن بسته به نظر پزشکتان می توانید عینک یا لنز استفاده کنید. برخی از افراد برای حل این مساله با مشورت پزشک عمل جراحی می کنند.

آب سیاه

شما نمی توانید آن را حس کنید، اما این بیماری به عصب بینایی شما آسیب می رساند. ممکن است تا زمانی که بینایی مرکزی خود را از دست ندهید، هیچ علامتی نداشته باشید. دید جانبی شما در ابتدا از بین خواهد رفت. به همین دلیل شما نیاز به معاینات منظم چشم در هر 1 تا 2 سال دارید، خصوصاً بعد از 40 سالگی. پزشکان می توانند آب سیاه را با دارو یا جراحی درمان کنند.

آب سیاه چشم و مشکلات چشم
مشکلات چشم

تباهی لکه زرد

تباهی لکه زرد وابسته به سن دید اصلی شما را از بین می برد، خواندن یا رانندگی را دشوار می کند. علائم می تواند شامل یک نقطه تار مرکزی یا خطوط مستقیمی که موج دار به نظر می رسد، باشد. اگر بیشتر از 60 سال سن داشته باشید، احتمال بیشتری دارد که دچار آن شوید، اگر سیگار کشید، فشار خون بالا دارید، چاق هستید، زن هستید یا سابقه خانوادگی آن را دارید. برای چک کردن این بیماری به طور مرتب به پزشک چشم خود مراجعه کنید. درمان سریع می تواند به کاهش سرعت افول قدرت بینایی کمک کند.

شما در چه مواردی به پزشک متخصص چشم مراجعه می کنید؟ تجربیات و نظرات‌تان را در بخش نظرات سایت با ما و سایر و کاربران در میان بگذارید.

0 پاسخ

ما را در تجربیات خود سهیم کنید

تمایل دارید شما نیز بخشی از این بحث باشید؟
سوالات خود را مطرح کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

درباره | تماس | فرم استخدام | فرم همکاری پزشکان | انتقادات و پیشنهادات

ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبه: ساعت ۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ | پنجشنبه ها: ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰

کلینیک چشمخانه یک

تهران٬ خیابان ولیعصر٬
بالاتر از میدان ونک٬ خیابان والی نژاد٬ پلاک ۳۲
تلفن گویا: ۸۸۸۸۴۴۲۵-۰۲۱
درمانگاه: ۸۸۶۷۷۶۵۲-۰۲۱
درمانگاه: ۸۸۶۷۷۶۵۳-۰۲۱
info[at]cheshmkhaneh.com

کلینیک چشمخانه دو (بيمارستان تريتا)

تهران٬ بزرگراه همت،
بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر
تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱

چشمخانه در شبکه های اجتماعی

کلینیک چشم پزشکی چشمخانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از اطلاعات مفید آن بهره مند شوید